Niezwykłe osiągnięcia chemii w służbie budownictwu – membrany hydroizolacyjne

Membrany dachowe EPDM, obecne na polskim rynku budowlanym, cieszą się stałą popularnością wśród konsumentów. To wystarczający powód, aby wyciągnąć wnioski na temat ich wysokiej jakości i cech produktu. Materiał ten jest wykonany na bazie kauczuku syntetycznego i jest stosowany głównie jako miękkie pokrycie dachu.

Ponadto służy do hydroizolacji konstrukcji, takich jak tunele, zbiorniki, kanały i wielu innych projektów inżynieryjnych realizowanych z powodzeniem na terenie całego kraju. Membrany hydroizolacyjne często są również stosowane jako izolacja balkonu lub izolacja tarasu,

Skład nowoczesnego produktu

Około jednej trzeciej składu membrany hydroizolacyjne zajmuje guma EPDM. Od niej zależą główne właściwości produktu. Sadza pozwala materiałowi być odpornym na rozdarcie i promienie UV. Glina daje właściwości ogniotrwałe, a obecność wulkanizatorów odpowiada za trwałość podczas pracy. Oleje technologiczne znajdujące się w kompozycji sprawiają, że materiał jest dość elastyczny. Aby membrany rzeczywiście skutecznie pełniły swoje funkcje, każdy ze składników powinien się cechować najwyższą jakością. Jakościowe membrany hydroizolacyjne EPDM dostępne są między innymi pod adresem – www.

Konstrukcja kanapki membran hydroizolacyjnych

Membrany uszczelniające na dach EPDM mogą być wytwarzane z materiałów kompozytowych. Różnią się między sobą kilkoma warstwami powłoki z podstawą z polimeru bitumicznego. Aby produkt był bardziej wytrzymały, wzmacniany jest siatką poliestrową. Z tego powodu materiał staje się odporny na mróz, dzięki czemu można go stosować w regionach o dowolnym klimacie. Wszystkie surowce przechodzą ścisłą certyfikację przed dopuszczeniem do sprzedaży, aby mieć pewność co do skuteczności działania pokrycia dachowego.

Ekonomiczne membrany dachowe EPDM

Jedną z głównych zalet wynikających z popularności, jaką cieszą się tego rodzaju pokrycia dachowe, jest ich niska cena. Ponadto produkt ma wysoką wytrzymałość. Żywotność produktów z zachowaniem ich podstawowych właściwości jest określana na czas około 50 lat, co przekłada się na niższe koszty planowanych inwestycji. Jakość membran hydroizolacyjnych EPDM należy natomiast uznać za jedną z najwyższych wśród dostępnych opcji pokrycia dachu. Stosunek ceny do jakości jest zatem więcej niż zadowalający.

Ogromna odporność na rozmaite zagrożenia

Samoprzylepne pokrycia dachowe są odporne na poważne zmiany temperatury, promieniowanie UV i ozon. Nie tracą swoich właściwości, nawet będąc w wystawione bezpośrednio na światło słoneczne przez długi czas. Nie pękają ani nie odkształcają się. Zakres temperatur, w którym mogą sprawnie funkcjonować, wynosi od -60 do +100 stopni Celsjusza.

Ponadto nie można nie zauważyć elastyczności materiału, który jest w stanie zachować spójność nawet pod wpływem znacznego ciężaru. Membrany są dość odporne na wpływy zewnętrzne, praktycznie nie ścierają się, są ognioodporne, nietoksyczne i przyjazne dla środowiska.

Montaż membran EPDM

Uszczelniające pokrycia dachowe są mało wymagające, co do okoliczności montażu. Można go przeprowadzić o każdej porze roku. Materiał jest dostępny w szerokich rolkach. Po ułożeniu produktów są one sklejane za pomocą taśmy dwustronnej. Podczas procesu instalacji nie trzeba usuwać starej warstwy bitumu. Istnieje kilka opcji mocowania membran. Co ważne, montaż można wykonać samodzielnie.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *